Ознака: дуел

Издвојуваме

Жерновски кон Јанушев: Ти си персонификација за криминал, од која плата ти е купен имотот?

Во емисијата „Анализа 24“ на телевизија 24, дојде до жестока дебата помеѓу Андреј Жерновски од СДСМ и Игор Јанушев од ВМРО ДПМНЕ. Кога дебатата, која на моменти излезе од контрола, […]

Издвојуваме

Цуцуловски: СКОРО ТРИ ДЕЦЕНИИ… истиот проблем

СКОРО ТРИ ДЕЦЕНИИ… Проблемот на македонската политичка сцена не е што на изборните листи има луѓе кои немаат никакво или само скромно политичко искуство, бидејќи постојат моменти кога политичкиот ангажман […]

Издвојуваме Коментари

ЦУЦУЛОВСКИ: Кога ги гледам Заев и Мицковски добивам потреба да паузирам со коментари!!

ПОТРЕБЕН Е КОМЕНТАР? Дали после вечерашниот телевизиски дуел помеѓу „лидерите“ на СДСМ и на ВМРО – ДПМНЕ постои каква било потреба да објаснувам зошто честопати ми се јавува потребата барем […]

Вести Македонија

Над 1400 коментари на САМО ВИСТИНА, Филип вс. Стојанче

Еве мала анализа на коментарите, кои како река течат од сите страни по повод вечерашниот дуел на САМО ВИСТИНА помеѓу Филип Петровски и Стојанче Ангелов. Очигледно дека „генералот“ ги изиритира […]

Видео

Најгледаната епизода на САМО ВИСТИНА на сите времиња, од која Јонуз избега од Филип Петровски

Проследете ја најгледаната емисија на САМО ВИСТИНА на сите времиња од која Агим Јонуз избега под налетот на аргументите на Филип Петровски. Емисијата е снимана на 18 јуни 2018 и […]

Вести

Јонуз не го издржа дуелот со Филип Петровски ја напушти емисијата

Се случи и тоа гостин, првпат среде „Само вистина“ го напушти студиото. Агим Јонуз не го издржа дуелот со Филип Петровски па демонстративно ја напушти емисијата. Дуелот во „Само вистина“ […]

Коментари

Паљачото и ментор на оваа политичка жабокречина не го бранел дуелот сеуште

Дуелот помина. И толку. Ништо од очекуваното. На двајцава ко да им беше незгодно да се напаѓаат. Побогу толку политичка култура на литар вода на кубен метар по плоштина на […]

Издвојуваме

Заев го деконспирираше Мицкоски дека заедно го договарале следењето на граѓаните

Вечерашниот дуел на Заев и Мицкоски е приказна сам по себе. Она што требаше да бидат лути противници се чини дека се луѓе кои имаат многу допирни точки и заеднички […]