Ознака: дуел

Вести

НЕ ЗАСЛУЖУВАШ ДА ЖИВЕЕШ: Радикалниот исламист Рамадани ги пушти хејтерите да му се закануваат на Филип Петровски!

Во последната дебата на ТВ Нова, некогашниот оџа Рамадан Рамадани за кој Американската влада во изештај го дефинира како пропагатор на радикален исламизам, имаше очаен обид да ги оправда халуциногените […]

Вести

Петровски: Изборите нема да бидат фер плеј, бидејќи се соочуваме со луѓе кои со пуч сакаа да ја преземат државата

„Кој и со што влегува во кампања?“ е темата на вечерашната емисија „Аргументи“ со Љубиша Николовски на програмата на ТВ НОВА.Гости се директорот на Државен Архив на РМ д-р Филип […]

Вести

Андонов: Кадровските промени се спорни по законот за Влада

Дел од темите во „Аргументи“ на ТВ Нова беа и кадровските промени што се случија во МВР, откако на сила стапи Договорот од Пржино. Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи, […]

Вести

Андонов во „Аргументи“: Дополнителниот заменик министер рамноправно учествува во работата на министерството

Во законот за Влада, јасно стои дека дополнителниот заменик министер рамноправно учествува во работата на Министерството за внатрешни работи, изјави дополнителниот заменик министер за внатрешни работи, Оливер Андонов каде се […]

Сцена

АЦА ЛУКАС СЕ ВООДУШЕВИ: „Тебе би ти дал глас дури и ако со мојата родена мајка пееше во дуел!“

Игор Гмитровиќ синоќа во „Ѕвездите на Гранд“ се најде во дуел со Саво Перовиќ и двајцата приредија спектакл за гледачите.Со оглед на тоа што двајцата добиле по седум гласови од […]

Коментари

ПЕТРОВСКИ СО ЛЕКЦИЈА ДО ПЛАТЕНИЦИТЕ НА СОРОС КАКО СЕ БРАНАТ ДРЖАВНИТЕ ИНТЕРЕСИ!

Левица и покрај тоа што се промовира како Социјално движење, се повеќе се разоткрива дека позади таа маска стои идејата за Голема Албанија и форсирање на Албанската кауза..Петровски му  објасни […]