Ознака: дует

Сцена

Свекрвата и снаата запеаја заедно, видео снимката руши рекорди, а фановите аплаудираат

За време на полицискиот час кога речиси сите се затворени дома музичките ѕвезди Лепа Брена И Александра Пријпвиќ испеаја дует. Снаата и свекрвата го испееја заеднички големиот хит на „Poželi […]

Сцена

Марија Шерифовиќ: „Тоше Проески е единствениот изведувач со кој сакав да снимам дует“

Еден од најдобрите вокали во Србија, Марија Шерифовиќ зад себе има многубројни хитови, но нема многу дуети. Во интервју за 24сата.хр таа откри со кој изведувач би сакала да сними […]

Видео

ПОРАДИ ОВА ДЕНЕС ЦЕЛ СВЕТ СЕ НАЕЖИ: Неверојатно видео на татко со неговата ќеркичка

Една четиригодишна принцеза и нејзиниот татко со помош на гитара создадоа момент кој не може да се заборави.Имено,таткото и неговата убавица снимија видео на кое пеат во дует кој со […]

Сцена

Прв пат: Цеца проговори за Драгана Мирковиќ!

Фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ проговори за односот со колешката Драгана Мирковиќ и открила дека би соработувала со пејачката.Признава дека не размислувала за дует со Драгана, бидејќи како што вели […]