Ознака: Дуинг бизнис

Вести

Салтане: Високиот бизнис пласман за Македонија е резултат на активното спроведување реформи

Валентина Салтане од тимот на Светската Банка кој го изработува извештајот за водење бизнис вели дека досега највисокото десетто место за Република Македонија е одлична вест за земјата и е […]

Вести

Груевски: Голем успех за Македонија, влеговме во топ 10 држави во светот за водење на бизнис

Десетто место во светот на Македонија, кое што го објави пред малку Светска Банка преку Дуинг Бизнис е одлична вест за Македонија, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, кој во […]