Ознака: дуле

Сцена

По три години јавно проговори сопругата на Дуле: Тој почина од…

Три ипол години по смртта на пејачот Душан Љубисављевиќ – Дуле, неговата сопруга Љупка првпат јавно проговори во јавноста за губењето на својот сакан. Љупка беше гостинка во утринската емисија […]

Фото

Фото: Дуле и Коки низ времето

Тие ја започнаа својата кариера во 1993 година и тоа на свирки на студентските забави.  Во 1997 година победија на „Макфест“ со „Виолина и гитара“. Дуле и Коки единствениот голем концерт го […]