Ознака: Дуомо

Дестинации

Тажна слика утрово во Милано: Бисерот на градот е празен, туристите веќе со месеци немаат стапнато тука поради пандемијата

Сигурно многумина се прашуваат како ли изгледаат едни од најпознатите туристички атракции во Европа откако е воведена забраната за движење поради пандемијата со коронавирусот. Ова утро познатата катедрала Дуомо во […]