Ознака: дупка

Занимливости

МИСЛЕВТЕ ДЕКА Е ТУКА САМО ПОРАДИ ИЗГЛЕДОТ? Знаете ли за што всушност служи дупката на рачката од тенџерето?!

Дупката на рачката од тенџерето има сосема конкретна и практична цел за време на готвењето и таа не е тука само поради изгледот.Ако мислевте дека е тука само поради изгледот […]

Вицотека

Си јавал еден каубој. На патот се наоѓала една дупка: – Јас сум каубој, ќе ја прескокнам!

Си јавал еден каубој. На патот имало една дупка. Рекол: – Јас сум каубој, ќе ја прескокнам!Си јавал еден каубој. На патот имало една дупка. Рекол: – Јас сум каубој, […]

Живот

Забележал дупка во дворот: Почнал да копа и кога видел што има внатре, занемел!

Едно семејство од Америка занемело кога, средувајќи го својот двор, наишло на метално буре кое чува мрачна тајна…Лука Питард, имено, на бурето наишол додека раскопувал цвеќиња, со намера да засади […]

Живот

Дупка со пречник од 100 метри „ГОЛТНА“ пола плажа. Капачите бегале!

Дупка со ширина од стотина метри ненадејно се отвори во популарен камп на австралискиот брег и голтна неколку автомобили и камп-куќи.Дупката на плажата „Виножито“ во Квинсленд почнала да се отвора […]

Видео

Сакаше да дознае што се крие во дупката, пријде премногу близу и ГОРКО зажали

После оваа случка веќе нема да му  текне да се плетка во непознати  работи.Љубопитноста ја  убила мачката, а за малку и  ова момче. Погледнете што  се случиЉубопитноста ја  убила мачката, […]

Занимливости

Дупката во Флорида не е единствената која голта згради и луѓе

На полицијата на Флорида и исчезнува надежта дека ќе го пронајде жив Џеф Буш, кој пропадна во кратерот кој се отвори во предградието Тампа.Вакви случаи во светот имало доста, а […]