Ознака: дури од четврток

Вести Македонија

Пеколот продолжува, спас дури од четврток

Сончевото и топло време со многу високи температури од портокалова фаза ќе се задржи до 14 август, прогнозираат синоптичарите. Денес утринските температури ќе се движат од 13 до 21 степен, […]