Ознака: дури три пати

Вести Македонија

За Меркел Македонија е веќе Северна

Во само една изјава на синоќешната заедничка прес-конференција со грчкиот премиер Алексис Ципрас во Атина германската канцеларка Ангела Меркел дури три пати за северниот сосед на Грција рече -„Северна Македонија“. – Верувам […]