Ознака: Дурмо Турс

Македонија

Двајца осомничени од “Дурмо турс“ во домашен притвор

Првоосомничениот, сопственикот на “Дурмо турс“ Дурмиш Белули и шестоосомничениот, возачот на автобусот од затворски одат во домашен притвор. Одлуката е донесена пред два дена од судија на претходна постапка во скопскиот […]

Вести

Притвор и за возачот на автобусот на „Дурмо Турс“

Судот му одреди притвор и на возачот на автобусот на „Дурмо Турс“ за автобуската несреќа на автопатот Скопје-Тетово кај Ласкарци, во која загинаа 15 патници. Претходно мерка притвор им беше […]

Вести

Автобус на „Дурмо турс“ и лани излетал од патот, го извлекувале со кранови и полиција

Автобус на „Дурмо турс“ и лани на 9-ти март излетал од пат. Косовските медиуми тогаш известија за автобус на оваа компанија излизган на пат кон Приштина. Косовскиот портал „Дреница прес“ […]

Вести

НОВ ИНЦИДЕНТ СО АВТОБУС НА ДУРМО ТУРС: На автобус од „Дурмо турс“ му закочило тркалото, сите патници го напуштиле!

Една од линиите Гостивар-Скопје, на меѓуградскиот превозник „Дурмо турс“ денеска не излезе од Гостивар поради наводен дефект на автобусот, пренесува „Алфа“ телевизија. Според информациите на очевидци кои сведочеа пред камерата […]

Вести

Сопственикот на Дурмо Турс за ТВ 24: Возачот рекол дека ја изгубил контролата

Морално се чувствуваме одговорни за она што се случи, вели во интервју за ТВ 24 Дурмиш Белили, сопственик на компанијата „Дурмо турс“, чиј автобус во средата излета од патот Скопје- […]