Ознака: дух

Занимливости

Му исчезнувале работи од дворот па поставил камера: Другиот ден, имал што да види…

Луѓето обично поставуваат безбедносни камери како заштита од крадци, но овој човек во дворот „фатил“ нешто навистина страшно.Откако забележал дека му фалат некои работи од дворот, еден човек одлучил да […]

Видео

Добро обрнете внимание на автопатот: Нема да поверувате ШТО се појавило пред овој камион!

Веруваме дека дел од вас се убедени во приказните дека духови постојат и дека се појавуваат ноќе.Кога сѐ ќе се земе в предвид, сосема е очекувано најморничавите и најлошите нешта […]

Фото

Изгледа како обична стара фотографија, но ЕДЕН ДЕТАЉ открива морничава тајна!

Еден корисник на социјалната мрежа Reddit објави фотографија од неговото семејство од 1944 година.Сите на фотографијата забележаа дух кој личи на жена облечена во викторијански стил, кој подразбира бел струкиран […]

Занимливости

Приказна која од корен ќе ви го смени животот: Зошто сте сиромашни?

Што е навистина сиромаштија? Овој кус разговор тоа ќе ви го открие и ќе ве натера да размислите за нештата!Сиромав човек го прашал Буда: -Зошто сум толку сиромашен? Буда: -Не […]

Видео

Поставил камера во соба и ја снимал девојка му како спие: Го облеа ЛАДНА ПОТ откако го погледна видеото!

Ова е потполно необјасниво. На Јутјуб постојат бројни морничави снимки, а една од нив прикажува девојка која среде сон се издигнува и левитира над кревет.Оваа снимка предизвика бројни коментари. Голем […]

Видео

Видео за кое НЕМА ОБЈАСНУВАЊЕ: „Нешто“ ги фрла предметите на подот и НЕ е пријателски расположено!

Обидот да се провери наводно опседнатата куќа во Велика Британија заврши со снимка од која се заледува крвта.Што и да е, не е од овој свет и ги фрла садовите […]

Видео

ГИ ОГРАБИЛЕ ДОДЕКА СПИЕЛЕ: Кога ќе ја погледнете снимката од безбедносната камера, ќе ви се ЗАЛЕДИ КРВТА!

Озлогласениот провалник од Чикаго конечно е снимен на безбедносна камера, но снимката воопшто не им даде мир на граѓаните.Озлогласениот провалник од Чикаго конечно е снимен на безбедносна камера, но снимката […]