Ознака: Душан Илиевски

Македонија

Душан Илиевски бара ДКСК да отвори постапка за имотот на Кирацовски

Душан Илиевски или на македонската јавност попознат како Душко Млекарот на својот Фејсбук профил објави статус каде бара Државната комисија за спречување на корупција да истражи како поранешниот генерален секретар […]