Ознака: Душан Ристевски

Вести

Писмо до Иванов, Груевски и Заев: Од вас се бара зрелост и одлучност, а најмногу водечка улога во зачувување на нашата државност и нација

Македонското литературно друштво „Григор Прличев“ од Сиднеј во отворното писмо до претседателот на државата Ѓорге Иванов и до лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, Никола Груевски и Зоран Заев, ја изразува […]