Ознака: душан станиќ

Сцена

СТРАШНА сообраќајка одзема уште еден живот: Загина познат српски пејач…

Душан Станиќ, српскиот пејач од групата „Завичај“ го загубил животот во страшна сообраќајна несреќа на стариот пат Нови Сад-Белград.Како што пишува српски Курир, возач на џип со англиски таблици, со […]