Ознака: Душан Шуица

Црна хроника

Почина Душан Шуица, поранешен фудбалер на „Вардар“

По кусо боледување, вчера во 71-та година од животот почина Душан Шуица, поранешниот фудбалер на скопски “Вардар“. Шуица е родум од Липјан, Косово. Својата фудбалска кариера ја започна во родното […]