Ознака: Душко Марковиќ

Вести

Белата куќа со објаснување зошто Трамп го турнал црногорскиот премиер

Инцидентот кој на самитот на НАТО во Брисел се случи помеѓу американскиот претседател Доналд Трамп и црногорскиот премиер Душко Марковиќ го искоментира и портпаролот на Белата куќа, Шон Спајсер. – Не […]