Ознака: Душко Тошиќ

Занимливости Сцена

Душко замина за Кина, Јелена остана сама: Фановите ја осудуваат пејачката во врска со односот кон нејзините ќерки по смртта на нивната баба

Пејачката Јелена Карлеуша точно пред една недела засекогаш ја изгуби својата мајка Дивна Карлеуша, а пејачката и по една недела не може да си дојде на себе, пренесуваат српските медиуми. […]

Сцена

Трагедијата ги спои само на момент: Тошиќ ја држи Јелена за рака, но не преспал во домот на пејачката поради само една работа!

Душко Тошиќ штом дозна дека неговата баба Дивна Карлеуша починала, веднаш се упати во Србија и пристигна во семејната куќа на Дедиње. Со оглед на тоа дека Јелена се уште […]

Црна хроника

Душко Тошиќ стигна во Србија! Во црнина и со тажно лице фудбалерот фотографиран пред нивната куќа!

Фудбалерот Душко Тошиќ, сопругот на Јелена Карлеуша, денес пристигна во Србија. Веднаш штом дознал за смртта на Дивна Карлеуша фудбалерот се упатил кон Србија. Денес, нешто по 11:00 часот стигнал […]

Црна хроника

Зетот на Дивна Карлеуша тргна од Кина за Србија

Скршен од болка Душко Тошиќ доаѓа да и биде поддршка на својата сопруга Јелена Карлеуша во за неа најтешките мигови од животот. Радиоводителката Дивна Карлеуша по борбата со тешата болест почина вчера […]

Сцена

Глумат среќно семејство, а бракот им е на апарати. Душко ја казнува Јелена со тоа што нема да се пресели во новата куќа

Заради скандалот со босанскиот фудбалер Огњен Врањеш сопругот на Карлеуша не сака да ја реновира и опреми куќата на Дедиње, која за 2,5 милиони евра ја купи од Драган Стојковиќ […]

Сцена

ЈК и Душко Тошиќ бараат лек против Врањеш! Од страв дека ќе ја најде кога мажот не и е тука, ЈК ќе има обезбедување

Иако почнала да настапува и патува после скандалот кој го тресе цел Балкан Карлеуша, како што се наведува, стравува од тоа Огњен Врањеш да не направи нешто кога Душко нема […]

Сцена

Карлеуша со никого не комуницира: Дошла на снимање, а во телефонот го носи него

Јелена Карлеуша дошла на снимањето на новата емисија на Ѕвездите на Гранд. Смуртена, во тенок зелен фустан и чизми по кои има нацртано долари. И повторно по пристигнувањето на автомобилот […]