Ознака: д-р Агим Нухиу

Вести

МВР доби нов министер- еве кој ќе го замени од денеска Чулев

Денеска во Министерството за внатрешни работи досегашниот министер за внатрешни работи Наќе Чулев, официјално му ја предаде должноста министер за внатрешни работи на д-р Агим Нухиу. По денешното примопредавање на […]