Ознака: д-р Жарко Караџовски

Вести

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ ЖАРКО КАРАЏОВСКИ ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУС

Претседателот на Комисијата за заразни болести, д-р Жарко Караџовски, е позитивен на коронавирус, соопшти Министерството за здравство. Оттаму велат дека тој останува дома во изолација, се чувствува добро, а во […]

Вести

Што ќе се случува во следните месеци со коронавирусот? – „Имаме две сценарија“, одговара Караџовски

„Имаме две сценарија, едното е црно и најтешко, и другото малку розово“, објаснува д-р Жарко Караџовски во изјава за ТВ21 околу тоа што ќе се случува во следните месеци со […]