Ознака: д-р Катерина Ставриќ

Вести

Директорката на Клиника за детски болести си поднесе оставка

Директорката на Клиниката за детски болести, професор д-р Катерина Ставриќ си поднесе оставка од функцијата. Информацијата за ТВ 24 ја потврди и министерот за здравство, Венко Филипче. Оставката Ставриќ ја […]