Ознака: Д-р Пановски

Вести

Д-р Пановски: Подобро да ги затворат плажите, во Охрид никој не носи маска освен келнерите

Професорот на Медицинскиот факултет, Никола Пановски во изјава за ТВ Телма вели дека е подобро да се затворат плажите, бидејќи задолжителното носење маска не се почитува. -Моментално сум на плажа […]

Вести Македонија

Уште 50 илјади евра за веледрогеријата Д-р Пановски

Со укинувањето на Советот за јавни набавки што се случи непосредно по доаѓањето на власт на СДСМ институциите изгубија контрола врз постапките за јавни набавки. Тие се почесто се склучуваат […]