Ознака: д-р Фабио Скано

Вести

Се соочуваме со посилен бран на вирусот, СЗО верува дека ситуацијата може да се стави под контрола

Се соочуваме со посилен бран на вирусот, СЗО верува дека ситуацијата може да се стави под контрола Земјава се соочува со бран на вирусот посилен од првиот. Нови 135 случаи […]

Вести

НЕ Е ВРЕМЕ ЗА ОЛЕСНУВАЊЕ НА МЕРКИТЕ, ОТВОРАЊЕТО НА ГРАНИЦИТЕ Е ТЕШКА ОДЛУКА, РЕЧЕ ВО СКОПЈЕ ФАБИО СКАНО ОД СЗО

Отворањето на границите е тешка одлука, рече денеска во Скопје д-р Фабио Скано, советник на регионалниот директор на Светската здравствена организација (СЗО) за Европа Ханс Клуге, на заедничката прес-конференција во […]