Ознака: Д-р Филип Петровски

Вести Видео

Филип Петровски во Струга – долу Преспанскиот договор и промената на името!

Филип Петровски во Струга – долу Преспанскиот договор и промената на името! Тезите на д-р Филип Петровски, интегрално. Погледајте. Некои велат убедливо најјакиот говор на собирот на ДПМНЕ вчера. А […]

Македонија

Централниот комитет на “Единствена Македонија“ донесе одлука да го поддржи д-р Филип Петровски за кандидат за претседател

Централниот комитет на “Единствена Македонија“ како највисоко одлучувачки орган на партијата помеѓу два конгреса, денес, недела, 10 февруари одржа седница во врска со утврдувањето на кандидат и настап на партијата […]

Вести Интервјуа

Гордана Силјаноска прегазена, Филип Петровски убедливо води на сите анкети

Филип Петровски води убедливо пред Гордана Силјановска на анкетите… Имено две анкети беа направени на социјалните мрежи во последните два дена од лица блиски на „белата палата“. Првата беше избришана […]

Вести Избор на уредникот

Кандидатурата на д-р Филип Петровски ќе се зајакне и со 10.000 потписи

Предмет – Соопштение: Ацо Николовски шеф на Изборниот штаб на „Македонија-Блокира“, кандидатурата на д-р Филип Петровски ќе се зајакне и со 10.000 потписи – „Македонија – Блокира“ на синоќешната седница […]

Избор на уредникот Издвојуваме Мислења

Доста веќе со наметнати лажни величини!

Мене ми замеруваат зошто Мицкоски го пишувам професоре,некои и во коментари! Затоа што Мицкоски не може со месеци да разбере дека не е професор аналитичар како многумина,кои кажале став па […]

Вести

Филип Петровски: ВМРО-ДПМНЕ е наша партија!

Д-р Филип Петровски одговори на провокациите од пропагандистите околу ВМРО-ДПМНЕ и за тоа чија е партијата. Ова беше испровоцирано преку серија лажни натписи и со користење на армија на ботови на […]

Вести

Филип Петровски: Конгресот ќе биде фарса, нема да се кандидирам

Филип Петровски, прв најави дека ќе бори за лидерското место , откако ги собра потписите, но не ја достави својата кандидатура. -Немам намера да учествувам на наместен конгрес- вели Филип […]

Издвојуваме

На средбата што се одржа во Италија со учество на 27 претставници и активисти од емиграцијата се разговараше за актуелната политичка криза во Македонија

ПочитуваниИако веќе издадовме соопштение до јавноста по повод средбата во Италија со претставници од повеќе држави каде се застапени македонски иселеници, како домаќин на настанот гледам потреба да се јавам […]