Ознака: д-р Ѓорге Иванов

Македонија

МАКЕДОНИУМ со отворено писмо до Иванов

Почитуван Претседателе на Република Македонија господине Ѓорге Иванов Семакедонскиот Национален Совет – Македониум, согласно активностите кои ги спроведува, во консултација со проф. др. Игор Јанев, по однос на прашањето на […]

Вести

Претседателот Иванов во Париз рамо до рамо со светските лидери

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, на покана на Францускиот претседател г. Емануел Макрон, денеска во Париз присуствуваше на церемонијата по повод одбележувањето на стогодишнината од крајот на Првата […]

Вести

Претседателот Иванов не прифаќа решение за името ерга омнес!

За претседателот Иванов не е прифатливо решение за името ерга омнес, велат од Кабинетот на Претседателот на Република Македонија. -Ставот на Претседателот Иванов е принципиелен, а воедно и конзистентен со […]

Вести

Иванов во Азербејџан оствари средба со претседателот на Република Албанија, г. Бујар Нишани.

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, денеска во Баку, Азербејџан,  оствари билатерална средба со претседателот на Република Албанија, г. Бујар Нишани.Двајцата претседатели на средбата разговараа за односите меѓу двете […]