Ознака: ЕБР

Вести

ЕБР ја блокирала кафаната на „Боемска улица“, се бараат снимките дали навистина Мицковски бил таму

ЕБР ја блокирала кафаната на „Боемска улица“, се бараат снимките дали навистина Мицковски бил таму Вистинска драма владее вечерва во Дебар Маало. Откако инспектори беа спречени да влезат во внатрешност […]

Вести

Припадник на ЕБР добил куршум и заканувачки пораки!

На 20.05.2017 година во 00.10 часот во ПС од ОН Струга, вработен во Единицата за брзо распоредување при Министерството за внатрешни работи пријавил кривично дело „загрозување на сигурноста“.Имено, на 19.05.2017 […]

Вести

ФОТО: ЕБР на терен – справување со терористички закани во планина

Припадниците на Единицата за брзо распоредување (ЕБР) во рамки на обуката за логорување, изведоа тактичко-показна вежба со три различни сценарија за справување со терористички закани во планина.Единицата за време на […]

Вести

Чавков и Андоновски во посета на ЕБР и ЕСЗ

Министерот за внатрешни работи Митко Чавков и директорот на УБК Љупчо Андоновски со претставници на потесниот колегиум во касарната Илинден и Ѓорче Петров денес ги посетија специјалните единици на МВР […]