Ознака: евакуација

Вести

Евакуација на населението поради големи шумски пожари

Околу 40.000 луѓе се евакуирани од канадската провинција Британска Колумбија поради големите шумски пожари.За гаснење на огнот од Отава се испратени 200 авиони и хеликоптери, меѓу кои и воени. Австралија […]

Вести

Евакуација на колеџ во Манчестер поради опасност од бомба!

Во јужниот дел на Манчестер евакуиран е колеџ, а натаму се движат и припадници на војската, јавуваат британските меидуми.Засега не се познати околностите, а британските весници јавуваат дека во тек […]

Балкан

Евакуиранo училиште во Сараево поради дојава на бомба

Сите ученици и персонал во Средното машинско училиште во Сараево се евакуирани изутрината поради дојава за поставена бомба, соопшти босанското Министерство за внатрешни работи.-Околу 8 часот и 40 минути примена […]

Вести

Евакуиран дел од аеродромот во Берлин

На еден од терминалите на берлинскиот аеродром „Шонефелд“ се извршува евакуација поради отворен сомнителен предмет, соопшти прес-службата на аеродромот.– Во врска со спроведувањето на полициска операција се извршува евакуација на […]

Вести

Итна евакуација- Пука најголемата брана во Калифорнија, луѓето панично бегаат од потоп

Жителите што живеат по текот на највисоката брана во САД, во близина на градот Оровил во северна Калифорнија, итно се евакуирани откако властите јавиле дека браната може да попушти поради […]

Вести

Драма на аеродромот во Чикаго: Патници врескајќи бегаат од авион во пламен!

Авион на „Американ Ерлајнс“ се запали во петокот при полетување од пистата на аеродромот во Чикаго, а еден патник ја снимил драматичната евакуација на исплашените патници.Боинг 767 се запали најверојатно […]

Вести

Евакуирани трговските центри во градот

Скопјани во паника по вториот силен земјотрес денеска. Земјотресот регистриран во 15:10 на 7 километри од Скопје со сила од 5,3 степени по Рихтер.Неколку автомобили пактирани пред зградите се оштетени. […]

Вести

Подготовка за напад: Турција нареди итна евакуација на населението покрај сириската граница

Турција наложила евакуација на жителите на Каркамиш, град на турската граница со Сирија, кој се наоѓа во близина на Џарабулуш, место кое е под контрола на Исламска Држава, јави CCN […]