Ознака: евакуација

Вести

Родителите на напаѓачот во шок: Во ранецот имал 300 куршуми

При претресот на станот на напаѓачот од трговскиот центар во Минхен не се откриени докази за негова поврзаност со Исламска држава. Тој живел заедно со своите родители во реонот Максфорштад.Како […]

Вести

Минхен: Нема настрадани Македонци, ова се дежурните телефони за информации

Министерството за надворешни работи изразува длабоко сочувство за семејствата на сите загинати и повредени во терористичкиот напад во Минхен, Сојузна Република Германија.Воедно, Министерството за надворешни работи ве известува дека е […]

Вести

Се уште непознат мотивот на 18-годишникот кој во Минхен уби 8 лица и се самоуби

Напаѓачот во трговскиот центар „Олимпија“ во Минхен е 18-годишен Ирец од Минхен, изјави утрово шефот на полицијата Хубертус Анде на прес-конференција додавајќи дека мотивите за злосторството засега не се познати.По […]

Вести

Луѓето во Минхен трчаат на сите страни за да се спасат

Во моментов Минхен се евакуира, а граѓаните се враќаат во своите домови бидејќи во тек е антитерористичка акција.Полицијата објави дека не знае за колку напаѓачи станува збор, но се зборува […]

Вести

Евакуација во Лондон: Сомнителен пакет кај катедралата „Свети Павле“

Поради сомнителен пакет денеска беше евакуиран центарот на Лондон околу катедралата Свети Павле, а очевидци тврдат дека е извршена контролирана експлозија.Во тек е полициска истрага, а голем дел од Сити […]