Ознака: евакуирана

Вести Свет

Крвав напад во седиштето на “Sony” во Лондон

Заради напад со мачета кој се случил во седиштето на компанијата “Sony” во Лондон, евакуирана е цела зграда. При нападот се повредени две лица, но во соопштението на Метрополитен полицијата […]

Вести

Хаос: Евакуирана Ајфеловата кула

Како што пренесуваат светските медиуми, нема официјална потврда од полицијата, но на социјалните мрежи се појавија голем број на фотографии кои го потврдуваат тоа.Сведоците наведуваат дека полицијата и војската се […]