Ознака: евакуирани уште

Вести Свет

Огнената стихија во Калифорнија не попушта, евакуирани уште 50.000 луѓе

Околу 50.000 луѓе вчера мораа да се евакуираат од областите северно од Сан Франциско во Калифорнија, каде се очекува силниот ветар уште повеќе да го разгори огнот што пустоши веќе […]