Ознака: евакуирани

Балкан

Пожар на Закинтос, евакуирани две села и еден хотел

Во пожарот што избувна вчера околу 11 часот во јужниот дел на грчкиот остров Закинтос, материјална штета претрпеа неколку куќи, а две села и еден хотел беа превентивно евакуирани. Пожарот е […]

Вести Свет

Поради сомнителните пакети евакуирани Си-Ен-Ен и „Тајм Ворнер“

Заради добиени сомнителни пакети со експлозивна направа во тек е евакуација на зградите на компанијата „Тајм Ворнер“ и на Си-Ен-Ен во центарот на Њујорк, јавија американските медиуми. Тајната служба соопшти […]

Вести

Десет деца, 10 возрасни и неподвижна старица евакуирани со чамец во Стајковци

Дирекцијата за заштита и спасување со свои вработени и тимови за брз одговор е излезена на терен и се справува со поплавите по силното невреме кое вчера го зафати Скопје […]