Ознака: евакурани

Вести Свет

Страшно невреме во монденското одморалиште Тенерифе, на Канарските острови

Силно невреме со ветер го разбеснеа океанот и предизвика бранови високи и до 10-тина метри. Како што информираат туристи од монденското одморалиште Тенерифе, на Канарските острови брановите се толку високи што […]