Ознака: Евбеја

Балкан

Бура и денеска во Грција

Грчката Национална метеоролошка служба и за денеска најави дожд и бура во земјата.На места бурата ќе биде силна, особено во реонот на Јонското Море, во континенталниот дел, на островот Евбеја, како и […]