Ознака: еве јас предлагам

Македонија

Заев: Новиот клинички центар е почнат од ВМРО-ДПМНЕ, еве јас предлагам заедно да го завршиме

На денешната седница на Собранието наменета за пратенички прашања пратеничката Лилјана Затуровска праша кога ќе биде изградбата на новиот клинички центар, а одговори премиерот Зоран Заев. -Клиничкиот центар е од важно […]