Ознака: Евзони

Вести

По Евзони уште еден граничен премин затворен

Поради штрајкот на грчките земјоделци сеуште за сообраќај е затворен граничниот премин Евзони, а од 12 до 14 часот се очекува да биде затворен и граничниот премин Дојрани на македонско-грчката […]

Вести

Блокадата на Евзони ги чини милиони македонските бизниси

Грчки протести, македонски проблеми. Десетина дена граничниот премин Евзони – Богородица е блокиран поради штрајкот на тамошните земјоделци, кои се незадоволни од најавените даночни и пензиски реформи. Нивниот начин на […]

Вести

Магла на патиштата, Евзони сеуште затворен за сообраќај

Граничниот премин Евзони поради штрајк на грчките земјоделци се уште е затворен за сообраќај, а премините Дојран и Меџитлија на македонско-грчката граница се отворени.Авто мото сојузот на Македонија утринава соопшти […]

Вести

Евзони затворен за сообраќај

Граничниот премин Евзони, на македонско-грчката граница, е се уште затворен за сообраќај поради штрајк на грчките земјоделци. Отворени за сообраќај се премините Дојран и Меџитлија.Од АМСМ информираат дека на граничниот […]

Вести

Откажете го денешното патување во Грција: Граничниот премин Евзони ќе биде блокиран

Грчките земјоделци денеска ќе го блокираат граничниот премин Евзони, во рамки на протестите против владините политики на Грција.Македонското Министерство за надворешни работи информира дека се очекува блокирањето на граничниот премин […]

Вести

ВИДЕО: Километарски колони на Евзони – патниците со пцости против грчките цариници!

Службите на Автомото сојузот на Македонија утрово јавија дека сообраќајот на граничните премини за излез од земјава се одвива нормално, без поголеми задржувања, па граѓаните се охрабрија неделното кафе да […]

Балкан

Ова МОЖЕТЕ да го пренесете преку граница ако одите на одмор во Грција

Македонските туристи, кои летово ќе ја изберат Грција за дестинација за одмор, може да се соочат со проблеми при влез кај јужниот сосед. Посебно на удар може да бидат туристите […]