Ознака: евра

Црна хроника

СЕНЗАЦИОНАЛНО: Од семејна куќа украдени скоро 1 милион евра во кеш

СЕНЗАЦИОНАЛНО: Од семејна куќа украдени скоро 1 милион евра во кеш Сторителот влегол во куќата и одзел три кеси со 800.000 евра, 60.000 американски долари, 50.000 швајцарски франци и 1 […]

Сцена

Луна во „Задруга 3“ заработува астрономски, во кавга излезе сумата (видео)

Луна во „Задруга 3“ заработува астрономски, во кавга излезе сумата (видео) Малку е сево ова комично но за жал Балкан гледа и следи вакви глупости… Луна ќе добие за овие […]

Занимливости

Романец купил креденец, нашол во него 95.000 евра, па го вратил

Романецот Самуел Станици купил половен креденец, пронашол во него 95.000 евра, па веднаш го вратил со парите. Парите биле сместени во метална кутија, во апоени од 500 евра. Заедно со […]

Занимливости

Ако ја имате оваа паричка дома, веднаш ќе добиете 600 евра

Ова е многу посебна монета од 2 евра, која вистинско богатство меѓу колекционерите. Номрлано е дека монетата од 2 евра вреди само 2 евра и ништо повеќе. Но, работите се променија […]

Балкан

Полициска потера во Нови Сад: Летале евра од црно Ауди!

Во акција на оперативците на полицијата од Нови Сад, денес уапсени се тројца мажи, кои се обиделе да избегаат од полицијата со возило марка „Ауди”.Драмата почнала нешто по 12.30 часот, […]

Вести

ВИДЕО: Ослободен американски војник проговори: Обама му плаќаше на Иран во кеш!

Претсеателот на САД, Барак Обама се качи на подиумот за прес конференции во Пентагон за да го објави прогресот против ИСИС. Но, хаосот настана откако почна да одговара на прашањата […]