Ознака: Евровизија 2020

Сцена

Ова е песната која ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2020

Денеска беше промовирана песната која ќе ја преставува нашата земја на овогодинашното издание на песна за Евровизија 2020 година што ќе се одржи во Ротердам, Холандија. Васил Гавранлиев со песната […]