Ознака: ЕВРОПСКАТА АГЕНЦИЈА ЗА ЛЕКОВИ

Вести

ВАКЦИНАТА НА „АСТРАЗЕНЕКА“ Е БЕЗБЕДНА И НЕ ГО ЗГОЛЕМУВА РИЗИКОТ ОД ТРОМБОЗА, ОБЈАВИ ЕВРОПСКАТА АГЕНЦИЈА ЗА ЛЕКОВИ

Вакцината против ковид-19 на Оксфорд и „АстраЗенека“ е безбедна и ефективна и нема никаква врска со зголемен ризик од појава на тромбоемболични настани, како згрутчување на крвта, објави денеска Европската […]