Ознака: ЕВРОПСКА УНИЈА

Uncategorized

Карта на Европска Унија

Воочивме дека во нашиот интернет простор недостасува карта на Европа. Па еве ви подготвивме неколку варијанти кои за се нешто може да ви затребаат.  Поголема верзија можете да погледнете ТУКА […]

Uncategorized

Доаѓа крајот на ерата на Меркел

Прогнозите за иднината на канцеларката Ангела Меркел денеска се главна тема во германските медиуми, откако нејзин близок соработник со гласање беше сменет од клучна парламентарна позиција, пренесува ДПА.Како чин на […]

Издвојуваме Македонија

Во кампањата да ни објаснат-ќе учат ли македонските ученици само она што го сака Грција

Кампањата е во полн ек а на граѓаните никој точно не им објаснува што содржи тој договор.Тие што се осмелија да прашаат дури ќе беа за малку натепани.Во нашата редакција […]

Вести Македонија

Заев и Могерини заедно доаѓаат од Стразбур

На својот Фејсбук профил премиерот Зоран Заев објави фотографија од него и Федерика Могерини во авион, а наскоро се очекува и нивното слетување во Скопје.  По обраќањето кое го имаше […]

Балкан

Кругот на непријатели околу Русија се зголемува: Путин е фрустриран затоа што го губи влијанието на Балканот

Откако Грција, земја која што има традиционално блиски односи со Русија, минатиот месец протера двајца руски дипломати поради обид за саботажа на договорот со Македонија, стана јасно дека Путин го […]

Вести

Белгиски градоначалник заклан откако ветил дека јавно ќе ги именува педофилите и убијците кои ја водат политиката во Европската унија!

Белгискиот градоначалник Алфред Гадане бил пронајден мртов на гробишта со пре3сечено  грло, откако  ветил дека јавно  ќе ја посрамоти  „моќната група убијци и  педофили“ кои ја водат  европската  политика.Телото  на […]

Вести

Не сум привразаник на брзо присоединување на Западен Балкан кон ЕУ, но не сум ниту за војна

Претседателот на Европска комисија Жан-Клод Јункер во интервју за весникот „Политико” изјави дека е против брз прием на земјите од Западен Балкан во Европска унија.- Не сум приврзаник на брзо […]