Ознака: Европските лидери

Вести

Европските лидери испраќаат пораки со поддршка за Русија по нападот во Санкт Петербург

Европски претставници упутија пораки со поддршка до рускиот народ по експлозијата во еден од вагоните на метрото во Санкт Петербург.  Високата претставничка на ЕУ за надворешна политика и безбедност, Федерика […]