Ознака: европски кадетски шампион

Останати спортови

Македонскиот борач Бесир Алили – европски кадетски шампион (ВИДЕО)

Вчера македонскиот борач Бесир Алили стана европски шампион во борење – слободен стил за кадети до 48 килограми. Тој во финалето на Европското првенство во Фиренца, Италија, го победи Харутјун […]