Ознака: европски лидери

Вести

Европските лидери загрижени поради каталонската криза

Претседателот на Европската комисија Жан-Клод Јункер и германската канцеларка Ангела Меркел телефонски разговараа за кризата околу Каталонија, соопшти денеска претставник на ЕУ.– Меѓу останатото, тие разговараа и за ситуацијата во […]