Ознака: европски

Вести

Европскиот суд за човекови права ја критикуваше Франција

Франција ја нарушила слободата на изразувањето на демонстрантите на коишто им изрекла казна поради навредите на поранешниот претседател Николас Саркози, пресуди во четвртокот Европскиот суд за човекови права во Стразбур.Левичарскиот […]