Ознака: европско првенсво

Вести

Македонија вечер „брка“ пласман на ЕП

Репрезентациите на Црна Гора, Норвешка, Словенија и на Австрија обезбедија пласман на Европското ракометно првенство во Хрватска по освоените бодови во дуелите со директните ривали во натпреварите од последното коло […]