Ознака: Евро 2020

Македонски фудбал

Македонија без Пандев во составот го почнува мечот во Израел

Македонската фубалска репрезентација без капитенот Горан Пандев тргнува вечерва во петтиот квалификациски меч од овој циклус за Евро 2020, откако најискусниот фудбалер не успеа да биде фит за да го […]