Ознака: Егзона Максути

Црна хроника

ТРАГЕДИЈА: Млад брачен пар од Скопје загина во Италија, нивното бебе преживеа

Ебубекир Сулејмани и неговата сопруга Егзона Максути, кои имале 24 години, го загубија животот во стравична сообраќајка на автопат во Италија, додека нивното шестмесечно бебе кое било на задното седиште, […]