Ознака: Египетски авион

Вести

Пронајдена е црната кутија од урнатиот египетски авион

Француските истражители денеска потврдија дека е пронајдена црната кутија од авионот „Иџипт ер“, што минатиот месец се урна во Средоземно Море со 66 патници и членови на екипажот, јавија француските […]