Ознака: едвард сноуден

Контроверзни фајлови

Сноуден објави снимка од вонземјанин?!

Поранешниот американски разузнувач Едвард Сноуден, наводно на 21 август оваа година објавил снимка од вонземјанин кого НАСА го заробила уште во 1964 година.Снимката се појави на „Јутјуб“ два дена подоцна […]

Технологија

Сноуден предупредува: „Што и да правите, немојте да ја инсталирате најновата апликација Allo“

„Освен ако доброволно не се сложите полициски службеници да ги читаат вашите пораки, во никој случај не ја инсталирајте најновата апликација Allo за комуницирање на Google“ – предупреди Едвард Сноуден.„Што […]