Ознака: еден брат починат

Црна хроника

Трагедија во Пробиштип

Денес околу 15:25 часот било пријавено дека во сопствениот дом на улицата “Македонски револуционери“ во Пробиштип  починат бил пронајден  52-годишниот М.Т. Според првичните сознанија, смртта најверојатно настапила како последица од […]