Ознака: еден Германец

Вести Свет

Сиријците силувале студентка, па со калашникови се објавиле на Фејсбук

Во германскиот универзитетски град Фрајбург за денес се закажани протести, затоа што пред две недели група мажи, меѓу кои најмногу Сиријци, силувале 18 годишна студентка, по што најголемиот број од […]