Ознака: еден загинат

Црна хроника

Еден загинат и неколкумина повредени при превртување на автобус во Италија

При превртување на автобус во близина на Сиена, Италија, едно лице загинало а неколкумина се повредени. Се верува дека автобусот превезувал руски туристи. Дел од патниците сѐ уште се заглавени во автобусот, […]

Црна хроника

Еден загинат и неколкумина повредени во страотна сообраќајка кај Дреноец, Кичевско

Едно лице загина, а неколку се повредени во сообраќајна несреќа што се случила на патот Кичево-Охрид, известува “24 Инфо“. Во страотната сообраќајка се судриле “Фолксваген Пасат“ и “Сузуки марути“  со Кичевски […]

Свет

Србин предизвика страотна сообраќајка во Германија, еден загинат и неколку повредени (ВИДЕО)

Српскиот државјанин 29- годишниот Слободан И. доцна синоќа предизвикал страотна сообраќајна несреќа на автопат во Германија, јавуваат германските медиуми. Тој со автомобилот удрил во друг автомобил кој се движел пред […]

Вести Македонија

Овој викенд во Скопје-еден загинат пешак, еден потешко, 13 полесно повредени

Од МВР информираат дека викендов сообраќајната полиција открила и санкционирала поголем број прекршоци. Санкционирани се 148 возачи кои се движеле со брзина поголема од дозволената, 16 возачи поминале на крстосница […]

Балкан Вести

Еден загинат во страотна експлозија во Подгорица

Во експлозија која се случила денес околу 10:40 часот во Подгорица со животозагрозувачки повреди се здобил еден маж кој набрзо и починал, потврдил за РТЦГ директорот на Ургентниот центар во […]

Македонија

Едно лице го загуби животот во експлозија во Гевгелија, тројца повредени

Во експлозија која се случи околу 16 часот попладнево во продавницата на „Заре Комерц” во центарот на Гевгелија едно лице го загуби животот. Неофицијално експлозијата настанала од плинска боца, а повредени […]

Вести Македонија

Тешка сообраќајка на патот Битола-Ресен

Во тешката сообраќајна несреќа што се случи вчера на патот Битола – Ресен, кај местото викано „Чешми“ загина едно лице. Од Министерството за внатрешни работи соопштија дека вчера во 16:00 […]

Вести Македонија

Во пожар на улица “Јордан Мијалков“ изгоре маж

Во пожарот кој избувна во дуќан за моторчиња и гуми на улицата “Јордан Мијалков“ зад трговскиот центар „Рамстор“ и кој го гаснеа четири противпожарни возила едно лице почина, а едно […]